top of page

M.A.J.HOME

Katalog domów

 CASE STUDY

Prezentowany katalog to połączenie Design Thinking z projektowaniem architektonicznym. Stanowi gotowy model biznesowy dla Inwestorów szukających projektów do budowy siedlisk czy domów na wynajem.

Projekt katalogu domów jednorodzinnych powstał w wyniku wieloletnich obserwacji, zbierania inspiracji i doświadczeń w dziedzinie architektury.

Dom jest podstawową jednostką mieszkalną, która zapewnia schronienie przed warunkami zewnętrznymi, a jednocześnie jest miejscem wytchnienia dla ciała i duszy. Dlatego kluczowym jest, aby odpowiadał potrzebom mieszkańców. Biorąc pod uwagę koszty i czas związane z projektowaniem i budową, katalog jest esencją podstawowych funkcji. W tym celu stworzono dwa podstawowe modele domów, które można łączyć i rozbudowywać o dodatkowe pomieszczenia.

Projekty domów mogą być wykorzystywane na potrzeby własne jak i przy realizacji celów biznesowych.

 

MOJA ROLA

Główny projektant - pomysł, badania, projektowanie

PROBLEM

Pandemia spowodowała nagłą przemianę w sposobie pracy. Wiele pracodawców wprowadziło możliwość pracy zdalnej w związku z czym można wykonywać swoje zadania z dowolnego miejsca.

Taka możliwość skierowała wiele osób do powrotu na łono natury. Małe domki w lesie, na łące, nad jeziorem zyskały na popularności. 

Zwłaszcza że można je wynajmować i dodatkowo zarabiać.

Podobnie budowa domu jednorodzinnego jest atrakcyjnym rozwiązaniem w czasach wzrostu cen mieszkań w miastach.  

D0 

Dom 0 jest podstawą, bazą dla reszty domów. Może służyć jako dom letniskowy oraz całoroczny. Świetnie sprawdzi się w siedlisku jako zespół domków na wynajem albo pojedynczy domek na wynajem.

Dom składa się z parteru gdzie zlokalizowana jest łazienka, pomieszczenia techniczne, kuchnia i salon oraz piętra na którym zostały zaprojektowane sypialnie i łazienka. Dodatkowym atutem jest duże okno wychodzące na ogród oraz duży taras do wypoczynku

D1 

Dom 1 jest rozwinięciem bazowego Domu 0. Może służyć jako dom całoroczny. Ma zdecydowanie większą powierzchnię użytkową.

Dom składa się z parteru gdzie zlokalizowana jest kuchnia, spiżarnia, pomieszczenia techniczne, łazienka, salon i gabinet oraz piętra na którym zostały zaprojektowane sypialnie i łazienka. 

Dodatkowym atutem jest duże okno wychodzące na ogród oraz duży taras do wypoczynku.

D2 

Dom 2 jest połączeniem domów D0 poprzez zimowy ogród. Wspólna przestrzeń może łączyć domowników lub rozdzielać Inwestora od gości

Dom 2 powstał z odbicia lustrzanego Domu 0 co oznacza że ma podobny układ funkcjonalny.

Część dzienna zaprojektowana na parterze oraz część nocna zaprojektowana na piętrze.

Obie części można połączyć drewnianym tarasem gdzie świetnie sprawdzą się leżaki.

D3 

Dom 3 jest rozwinięciem bazowego Domu 1. Może służyć jako dom całoroczny.

Ma zdecydowanie większą powierzchnię użytkową. Dodatkową przestrzeń stanowi garaż z pracownią zaprojektowaną powyżej.

Oznacza to że część techniczna i robocza jest oddzielona od części wypoczynkowej.

Dom składa się z parteru gdzie zlokalizowana jest kuchnia, spiżarnia, pomieszczenia techniczne, łazienka, salon i gabinet oraz piętra na którym zostały zaprojektowane sypialnie i łazienka. 

Dodatkowym atutem jest duże okno wychodzące na ogród oraz duży taras do wypoczynku.

bottom of page